Magdalena

Jęczmień

Psycholog, pedagog, trener

Dzieci, młodzież i ich rodziców oraz osoby dorosłe i starsze przyjmuję w Łodzi w Centrum Diagnozy i Terapii Tu i Tam, ul. Gdańska 90/19
https://poradniatuitam.pl
Możliwość rezerwacji terminów (pracuję na chwilę obecną tylko w sob. stacjonarnie oraz on-line )  
https://poradniatuitam.pl/wizyta/krok4/2544/2732/2058
lub tel. 504309984.

Dzieci, młodzież, osoby dorosłe i starsze
w Centrum Medycznym w Szpitalu Świętej Rodziny w Łodzi (ul. Wigury 19).

1.

Dzieci
i młodzież

diagnoza, zajęcia terapeutyczne- psychologiczne oraz pedagogiczne, warsztaty

konsultacje dla rodziców, opiekunów prawnych

2.

Osoby starsze

diagnoza i terapia

konsultacje psychologiczne

konsultacje i poradnictwo dla opiekunów osób starszych z otępieniem, demencją

3.

Eventy
i animacje

animacje od juniora do seniora

4.

Szkolenia i warsztaty

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Szkolenia i warsztaty dla osób dorosłych i starszych

 
Moje podejście

Na człowieka należy patrzeć interdyscyplinarnie i przede wszystkim umieć słuchać Go. Tylko sam człowiek wie, co czuje, nawet jeśli nie potrafi tego nazwać.

 

Należy nieustannie łączyć rozwój praktyczny z permanentnym dokształcaniem się teoretycznym, aby być profesjonalistą.

O mnie

Posiadam cztery światy zawodowe, które kocham i w których rozwijam się…dopóki motywacji wewnętrznej starczy😊a raczej posiadam jej wiele😊 Grunt to organizacja i pasja…choć faktem jest, że czasem mogłabym się sklonować😊 albo jakiejś propozycji nie mogę przyjąć.

 

Od zawsze chciałam pomagać i być psychologiem, takim z powołania…tylko na początku w siebie nie wierzyłam.

Psycholog, pedagog, trener, terapeuta.

Moje aktywności/plany  2021 rok

Osoby starsze- współpracuję ze szpitalem, w projektach, współpracowałam z zakładem opiekuńczo-leczniczym, prowadzę konsultacje psychologiczne, działania diagnostyczne i terapeutyczne w gabinecie. Od czasu do czasu współpracuję z Uniwersytetami III Wieku.

Dzieci, młodzież- do 31.08.2019 pracowałam w Szkole Podstawowej jako psycholog i w Gimnazjum jako pedagog i psycholog, współpracowałąm z fundacją koordynując, tworząc oraz prowadząc warsztaty profilaktyczne dotyczące m.in.: uzależnień behawioralnych, kompetencji miękkich i kluczowych, emocji, agresji, procesów poznawczych, stresu. Prowadzę też konsultacje psychologiczne, działania diagnostyczne i terapeutyczne w Łodzi w Centrum Diagnozy i Terapii. Prowadziłam treningi umiejętności społecznych w poradni oraz w przedszkolu.

Eventy- koordynowałam, prowadziłam i współprowadziłam tematyczne eventy, także z konferansjerką.

Od czasu do czasu prowadzę szkolenia, warsztaty i treningi z kompetencji miękkich/ emocji oraz z procesów poznawczych dla młodzieży, osób dorosłych i starszych.

Od lutego 2020 roku prowadzę zajęcia dla studentów na uczelni.

Dalsze plany na 2022:

- dalsze dokształcanie w kierunku psychogeriatrii i psychogerontologii, diagnozy i terapii

- dalsze dokształcanie się aby zostać psychoterapeutą 

- dalsze dokształcanie się z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej.

Obecnie rozwijam swoje kompetencje diagnostyczne i terapeutyczne.

 

-         Pracuję w oparciu o zasoby osobiste jednostki i kompetencje miękkie, które każdy posiada, ale nie każdy z nich korzysta.

·          Zdaniem bardzo wielu osób posiadam ogromne pokłady empatii i cierpliwości oraz potrzeby samorozwoju- stawania się jak najlepszym zawodowo, dlatego też własne zasoby osobiste staram się permanentnie rozwijać i wykorzystywać dla dobra innych.

·         Uwielbiam, to co robię zawodowo, choć świat dzieci i młodzieży oraz osób starszych, to dwa inne światy, które wymagały ode mnie wieloletniej pracowitości...jednak te światy są też ze sobą połączone.

·         Staram się korzystać z propozycji, które dają mi inni i wierzę, że w 2022 roku pojawią się kolejne, jeszcze bardziej rozwojowe, które pozwolą mi jeszcze lepiej zając się Państwa rodzicami, dziadkami, ciociami, pradziadkami…dziećmi, wnukami, rodzeństwem…indywidualnie i grupowo oraz w nowych miejscach przeprowadzić szkolenia i warsztaty….

·         Głównie aktualnie działam w województwie łódzkim, choć nie obce mi działania w województwie dolnośląskim, czy mazowieckim, 

-          Ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad nadużywaniem TV przez osoby starsze. Może kiedyś pod tym kątem jakieś badania?

-          Moim największym marzeniem zawodowym jest stworzenie domu wielopokoleniowego, czyli połączenie przedszkola i domu dla osób starszych, gdzie mogłabym kompleksowo wykorzystywać swoje umiejętności i byłyby zajęcia wspólne (gdyż te dwa pokolenia mogą wiele od siebie się nauczyć) oraz osobne.

1.

Dzieci i młodzież

2.

Osoby starsze

3.

Eventy i animacje

4.

Szkolenia i warsztaty

 
,, Życie jest jak taksówka...Licznik bije bez względu, czy się dokądś udajesz, czy też stoisz w miejscu...(...) dlatego korzystaj z każdej chwili.''

Napoleon Hill